» » وب سایت ها چيستند و چگونه کار می کنند؟
وب سایت ها چيستند و چگونه کار می کنند؟
یک "website" ، "Web site" یا "WWW site"( گاهی کمی کوتاه تر، سایت) یک کلکسیونی از صفحات وب می باشد.  به زبانی دیگر،  مدارک "HTML/XHTML "  قابل دسترس  توسط  "HTTP" در اینترنت می باشد .  تمام سایت های عمومی در دسترس موجود شامل  "World Wide Web (www) " می باشند.  آن صفحات وب سایتها قابل دسترس به وسیله ی "URL " می باشند و به همچنین صفحه اصلی سایت  (Homepage )  هم بر همان سرور فیزیکی قرار دارد .  این "URL"ها از صفحات ،  آنان را به صورت سلسله مراتبی فرمان دهی و مرتب می کند. هرچند که"Hyperlink"های بین آنها کنترل می کند که چگونه خواننده ساختمان کلی را بفهمد و چگونه رفت و آمد ها در بین قست های مختلف سایت جریان دارد.

وب سایت ها صفحات نوشته و متحرک شده با "HTML" (Hyper Text Markup Language) است و به آن با نرم افزاری به نام "web browser" می توان دسترسی پیدا کرد وب سایت ها از صفحات ثابت HTML یا صفحات قابل تغییر که از تکنولوژی مانند

"Active Server Pages) "ASP) یا "Java Server Pages) "JSP) استفاده مي كنند تشكيل شده اند.

یک وب سایت همچنین به برنامه ای به نام "HTTP Server" مثل "Apache"نیاز دارد که معمولترین برنامه وب سرور در اینترنت می باشد یا برنامه "Microsoft Internet Information Server " (IIS).

اغلب وب سایت ها از اطلاعات طبقه بندی شده تشکیل شده اند.

 

"Plugins"هایی هم برای"Browser"ها موجود می باشد که به آنها اجازه می دهد تا چیزهای فعال مانند "Flash", "Shockwave","Applet" نوشته شده توسط"Java Dynamic HTML"را نمایش دهد که آنها برای کاربر فعل و انفعالات را با به روز کردن صفحه، نمایش می دهد. ( به عنوان مثال صفحاتی که نیاز به بار گذاری و دوباره بارگذاری برای نشان دهنده تاثیر ندارند.) برای بازکننده صفحات مدرن بیشتر از "DOM" و "javascript" استفاده می شود.

 

بعضی (قسمتی) از وب سایت ها نیاز به تعهد پرداخت پول با مخارجی که باید  پرداخت بشود(ماهانه) یا ثبت نام های رایگان دارند. به عنوان مثال خیلی از سایت های اینترنتی غیراخلاقی، قسمتی از سایتهای اینترنتی، سایتهای بازی، مسیج بوردها، سرویس دهندگانای- میل و سایتایی که اطلاعاتی در مورد بازار سهام و زمان ارائه می دهند.

دسته بندی: آموزش
بازگشت
بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.